Haberler

Projelerinize Mali Destek Fırsatlarını Kaçırmayın !

Ülkemizde, katma değer yaratan projeler farklı mekanizmalar vasıtasıyla desteklenmektedir. Bu mekanizmalar arasında temelde, TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları bulunmakta ayrıca Bilim ve Sanayi Bakanlığı’nın da çeşitli programları vasıtasıyla destekler sağlanmaktadır.

Mevcutta, TÜBİTAK desteklerinden birçok firma yararlanmaktadır. TÜBİTAK tarafından özel firmalara sağlanan hibe şeklindeki kaynak miktarı  2 Milyar TL’yi geçmiş bulunmaktadır. Bu desteklerden 1995-2013 yılları arasında almaya hak kazanan firmaların listesine ulaşmak için tıklayınız.

TÜBİTAK destekleri, farklı programlar altında Türkiye’de yerleşik firmalara kullandırılmaktadır. Mevcutta 1501-Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı, 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı ve 1511-Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Programı en çok başvurunun yapıldığı programlardır.

Siz de firmanızın potansiyel projelerini görüşüp, bu projeleri devlet destekli olarak yürütmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.