Hizmetlerimiz

Avrupa Birliği Programları

Horizon 2020

"Horizon 2020'den kazandığımız Ulusal Ar-Ge fon pastamızı gelin beraber büyütelim."

Sadece 2017 yılında, 10.5 Milyar EU dağıtmayı planlayan Horizon 2020 Çerçeve programı odaklı çözümlerimizden gelin bir an önce haberdar olun ve 600 farklı başlığı içinde bulunduran bu programda yerinizi hemen alın!

Sektörünüzde rekabetçi, öncü ve teknoloji yoğun çözüme sahipseniz, uluslararası fon ve yatırımcılara erişiminizi hızlandırma odaklı kurulan Global Fonlar Departmanı olarak, Sistem Global'in tecrübesi ve yetkinliğini, Brüksel'deki çözüm ortaklarımızın kabiliyetleriyle birleştirerek hizmet vermek, bizim için haklı bir gurur kaynağıdır.

Özellikle Horizon 2020’de gerçek bir Ulusal başarı hikayesinin yazılmasına odaklanan Global Fonlar; teknoloji ve yenilik odaklı altyapı ve faaliyetlere sahip firma, araştırma merkezi, üniversite, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacı olan çözümleri, doğru projelendirmeden pozitif lobi faaliyetlerine kadar geniş bir yelpazede sunmaktadır. 

Desteklerden maksimum seviyede yararlanmaya odaklanan “Horizon 2020’de Çözüm” yaklaşımımız, stratejik olarak şu üç prensibe dayanmaktadır:

•    Brüksel merkezli entegre uzman kadromuz ve çözüm ortaklarıyla beraber, program ve projeleri yakın takip ederek, paydaşlarımızın daha etkin rol alabilmesi amacıyla pozitif lobi desteği,

•    Firmaların yurt dışı açılım stratejilerinde, Ar-Ge ortaklıkları ile küresel pazarda daha etkin rol almalarının ve farkındalıklarının artırılması,

•    600 farklı başlığa sahip Horizon 2020’de hedeflenecek doğru çağrı ve faaliyet entegrasyonunun kurgulanarak maksimum seviyede kaynak kazanımı.

 

Başlıca Faaliyetlerimiz:

Hedef Horizon 2020

•    Kurum ve kuruluşların Ar-Ge kabiliyeti ve yetkinliğinin doğru tanıtımı,

•    Teknoloji ve inovasyon faaliyetlerinin hedef çağrı odaklı tüm paydaşlarla değerlendirilmesi ve etkin çalışma programı çıkarılması,

•    Odak Ar-Ge alanında potansiyel konsorsiyum paydaşlarıyla iletişim kurgulanması.

 

Proje Horizon 2020

•    Hedef faaliyet ve çağrı eşleştirilmesinin gerçekleştirilmesi,

•    Projelendirmede kritik önem arz eden hususların bilgilendirilmesi,

•    Kurumsal Horizon 2020 hafızasının oluşturulması,

•    Uzman ekip desteği ile anahtar teslim proje yazım desteği verilmesi,

•    Başvuru gerçekleştirmeden önce proje ön-değerlendirme desteği verilmesi,

•    Hedef Programlar:

✓    Ar-Ge Hibeleri (Grants for R&D)

✓    Yenilik Hibeleri (Grants for Innovation)

✓    Destek ve Koordinasyon Eylemleri (CSA) 

✓    Ortak Fonlama (Co-Funding) Eylemleri 

✓    KOBI Aracı (SME Instrument)

 

Eğitim Horizon 2020

Sistem Global, Horizon 2020 odaklı eğitim programlarında, “yazılı olmayan kuralları ve yöntemleriyle Horizon 2020” teması ile siz katılımcıların, profesyonel olarak proje geliştirme, yazım ve AB Fonlarında etkin rol sahibi olabilmeleri için kabiliyetlerini güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Sertifikalı düzenlenen eğitimler; Brüksel'den, geçmişten günümüze birçok farklı başarılı proje modeli geliştirmiş, tecrübeli AB Proje hakemleri tarafından verilmektedir. Bugüne kadar gerçekleşen ve devam edecek olan bu programlar, katılımcıların profesyonel olarak proje geliştirme, yazım ve AB Fonlarında etkin rol sahibi olabilmeleri amacıyla kabiliyetlerinin güçlendirilmesine odaklanmaktadır.

Eğitimlerimizde yer alarak,

➡    Başarılı bir proje ve başvuru dokümanı nasıl hazırlanır?

➡    Konsorsiyumlarda yer almak için nereden başlanmalı?

➡    Paydaş ağı geliştirme ve kurumsal Ar-Ge profili nasıl hazırlanır?

➡    Eşik değerini aşabilen proje, hangi bilinmeyen değerlendirme kriterlerine sahiptir?

➡    Hangi çağrıya odaklanmak gerekir?

gibi merak edilen birçok soruya, bugüne kadar çok çeşitli AB projesinde yer almış ve projeleri değerlendirmiş uzmanlarla beraber cevap bulma imkanı bulacaksınız.

Horizon 2020 ile ilgili ihtiyacınız olan her konuda size bir e-posta ya da telefon kadar yakınız.

Projelerinizde başarılar dileriz.