HakkımızdaInvesta Global; mevcutta Ar-Ge projeleri yürüten veya yürütme potansiyeli olan firmaların, sistematik biçimde Ar-Ge desteklerinden faydalanarak katma değer sağlamasını amaçlayan, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi olma süreçlerinde çok çeşitli sektördeki firmalara yol haritası çizerek danışmanlık hizmeti veren bir firmadır. Firmamız, İzmir’de bulunan ofislerinde müşterilerine uzman mühendis kadrosuyla teknik anlamda ve mali müşavir kadrosu ile mali anlamda bütünleşik hizmetler vermektedir.

Kurucumuz Hilmi AKYOL; 2001 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden, 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Kariyerine Vestel’de Üretim Metod Mühendisliği pozisyonu ile başlamış ardından Bosch-Siemens firmasının üretim biriminde farklı mühendislik pozisyonlarında çalışmıştır.  2009 yılı itibariyle British American Tobacco firmasında çalışmaya başlamış ve son olarak aynı firmadan Kalite Sistemleri Müdürlüğü pozisyonunu yürütürken kendi işini kurmak amacıyla ayrılmıştır.

Sistem Global şirketler grubunun bir parçası olarak çalışmalarına devam etmekte olan Investa Global, mevcutta aralarında birçok sektör liderinin de bulunduğu yazılım, makina imalatı, enerji, tekstil, kozmetik, kimya, seramik gibi çeşitli sektörlerdeki firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Firmamızın bu sektörlerde elde ettiği deneyim ile hazırladığı projelerin ve Ar-Ge/ Tasarım Merkezi başvurularının yüksek kabul yüzdesi ve müşterilerimizden aldığımız olumlu geri bildirimler en önemli motivasyon kaynağımızdır.
 
Yatırım yapmayı planlayan ulusal ve uluslararası firmaların tüm çalışmalarında, mevzuata ve işleyişe önemli tecrübesi ile hakim bir ekip olarak görev başındayız. Aynı tecrübe, azim ve rota ile ülkemizdeki tüm firmalara ulaşarak ve hizmet vererek varlığımızı sürdürüyoruz